Tr
arama
PERSONELİMİZ

 

RAMAZAN ÖKTEN
( Görev yapmış Müftülerimiz )

Müftümüzün Öz geçmişi 01.05.1955 de Karabük İli Ovacık İlçesi Beydini köyünde dünyaya geldi. İlkokulu 1969 da köyünde bitirdi. 1976 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesini bitirdi.05.07.1976 Safranbolu Dedeoğlu Camiinde ilk göreve başlayıp 30.10.1976 da ayrılıp Bursa Yüksek Enstitüsüne başlayıp 02.12.1980 de okulunu bitirip 09.12.1980 Karabük merkez Adatepe mahallesinde imam hatip olarak ikinci kez göreve bşladı. 03.11.1983 ile 28.02.1984 tarihleri arası kısa dönem askerliğini yapıp aynı yıl göreve başladı.15.05.1985 ile 15.07.1989 yılları arasında Almanyada din görevlisi olarak görev yaptı.1989 dan 1994 yılına kadar yurtdışı dönüşü Karabük merkezde muhtelif camilerde imam hatiplik görevi yaptı. 29.03.1994 ile 25.08.1996 tarihleri arasında Haseki Eğitim Merkezini bitirdi.Akebinde Siirt ili Şirvan İlçe müftüsü,15.07.1999 ile 25.12.2008 Karabük İli Eflani ilçe Müftüsü,07.01.2004 ile 10.08.2009 Kastamonu İli Abana İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.Bu güne kadar beş defa görevli olarak hac vazifesi, bir defa ise umre ziyareti ifa etti.20.08.2009 Ağustos ayında Karabük İli Yenice İlçe Müftüsü olarak atanıp daha halen görevine devam etmektedir.21.08.2015 Cuma günü Yenice’deki görevinden ayrılıp Çankırı Atkaracalar ilçesine naklan atanıp halen Atkaracalarda görevini ifa etmektedir.

 

Turgut ÇAVDAR
( Görev yapmış Müftülerimiz )

1966 yılında Gerze Sinop’ta doğdu. 2 yaşındayken ailesiyle İstanbul’a yerleşti. İlkokulu İstanbul Gaziosmanpaşa’da okudu. İlkokuldan sonra Bayrampaşa Yeşil Camii Kur’an Kursu’na yazıldı. Bu kursta hafızlığını ikmal ettikten sonra arapça özel dersler aldı. Dışarıdan bitirme imtihanlarına katılarak Gaziosmanpaşa İmam-Hatip Lisesi Orta Kısmını bitirdi. 1987 yılında askerliğini yaparken Nevşehir İmam-Hatip Lise kısmını yine dışarıdan bitirdi. 1990 yılında Bursa İlahiyat Fakültesini kazandı. 1995 yılında ilahiyatı bitirdi. 1994 yılında Bursa Nilüfer İlçesinde İmam-Hatiplik görevine başladı. 1996-1998 yıllarında 13üncü dönem Haseki Eğitim merkezinin, müftüler ve vaizler bölümünden mezun oldu. 1998 yılında Adapazarı Hendek İlçesine vaiz olarak atandı. 1999 yılında Hakkari Yüksekova İlçesine müftü olarak atandı. 2002 yılında Haseki Eğitim Merkezi’nde kıraat bölümünün imtihanlarını kazandı. 2005 yılına kadar 8.ci dönem kursiyer olarak Kur’an-ı Kerimin tamamını aşere ve takrip metodu üzere tilavet etti ve hocalarından icazetini aldı. Aynı yıl Karabük Yenice İlçesine müftü olarak atandı. 2008 yılında, din görevlisi olarak yurtdışına gönderildi. Almanya’da Karlsruhe Konsolosluğuna bağlı Forzhaim Camiinde bir yıl, Sphingen Camiinde de üç yıl olmak üzere 4 yıl görev yaptı. Almanya dönüşü Edirne Süloğlu İlçesine müftü olarak atandı. Evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede Arapça bilmektedir.

 

Dr.Şafak BARAN
( Görev yapmış Müftülerimiz )

Dr. Şafak BARAN'ın Doğum Yeri Üsküdar olan hocamızın Doğum Tarihi: 14/02/1963 dür.Öğrenim durumları ise 1987 İlahiyat Fakültesi,1990 Yüksek Lisans, 2006 Doktora tamamladı.Görevli bulunduğu yerler ise sırasıyla şöyledir. 04/01/1988 - 12/04/1994 Konya-Cihanbeyli Vaizi 13/04/1994 - 16/11/1997 Malatya-Kale Müftüsü 17/11/1997 - 11/09/2005 Karabük- Yenice Müftüsü 12/09/2005 - 01/10/2009 Çanakkale – Biga Müftüsü 02/10/2009 - 15/04/2010 Burdur İl Müftülüğü Şube Müdürü 16/04/2010 - 21/07/2010 Çanakkale – Biga Müftüsü 23/07/2010 -……… Mersin İl Müftü Yardımcısı olarak devam etmektedir. 2 si erkek 1'i kız olmak üzre 3 çocuk sahibi olan hocamız aynı zamanda Fotoğraf sanatçısı ve Belgesel Yönetmeni olan Dr. Şafak BARAN, halen Mersin İl Müftülüğünde İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

TAHSİN ÖTGÜÇ
( Görev yapmış Müftülerimiz )

Zonguldak İli Çaycuma İlçesi 1954 doğumludur. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1982 yılında mezun olmuştur.Bolu Merkez vaizi iken, Temmuz 2012 tarihinde Çankırı Müftülüğüne müftü yardımcısı olarak atanmıştır.Sırasıyla yaptığı görevler :1986-1988 Samsun Bafra Vaizliği, Ağustos 1988-1995 Zonguldak Yenice İlçe Müftülüğü, 1995-1997 Karabük Yenice İlçe Müftülüğü,Kasım 1997 Mayıs 2000 tarihleri arası Zonguldak Devrek İlçe Müftülüğü,Haziran 2000-Şubat 2002 Bolu Göynük İlçe Müftülüğü yapmıştır. Halen Çankırı Müftü Yardımcısı olarak göreve devam etmektedir.